Milwaukee metal saw M18 FMCS66-0C, without battery and charger
1 / 3
Pay in 3 equal installments at 0% interest
Quantity:
Stock status
Toolnest warehouse: 2 pcs
Order before 14:00 and receive by 18.05.26
Product Code: 4933472110
Official Milwaukee Dealer
  • 100% genuine products
  • Manufacturer warranty and service
  • Professional consultation
Technical Specifications
Voltage
18V
No-load speed
4000p/min
Saw blade diameter
203mm
Saw blade bore
15,87mm
Max cutting depth
66mm
Battery and charger included
no
Number of batteries
0tk
Battery type
Li-ion
Dimensions
Weight with battery
7.5kg
Additional Info
The first 18 V battery-powered circular saw for metal with a cutting depth of 66 mm and a power equivalent to a 1800 W mains-powered device.